Szukaj
Close this search box.

Czyszczenie grilla gazowego – jak wykonać je prawidłowo? Poznaj kilka ważnych zasad

Grill gazowy zakupiony, goście zaproszeni i zabawa trwa w najlepsze. Soczyste mięsa i wyjątkowe warzywa robią wrażenie na przybyłych. Następnego dnia budzisz się i widzisz swoje grillowe królestwo. Całe do czyszczenia. Tylko jak zabrać się za czyszczenie gazowego grilla? Sprawdź kilka naszych wskazówek!

Zanim zaczniesz czyścić – wyłącz źródło gazu

Przed przystąpieniem do czyszczenia grilla gazowego, pamiętaj, aby go wyłączyć – dla własnego bezpieczeństwa. Podczas czyszczenia nie chcesz raczej przypadkowo zapalić grilla i spowodować obrażeń u siebie i osób znajdujących się w pobliżu. Znajdź zawory gazowe i wyłącz ten, który biegnie do grilla.

Zdejmij metalowe elementy z palników

Kratki grillowe nie są przymocowane do grilla, więc po prostu je zdejmij i odłóż na bok. Jeśli chcesz zachować czystość podczas pracy, załóż lateksowe rękawiczki przed zdjęciem rusztów grillowych, które zapewne będą tłuste od przygotowanych na nich potraw.

Wyczyść wnętrze grilla

Po wyjęciu kratek możesz zobaczyć dużo brudu i jedzenia w grillu. Prostym sposobem na wyczyszczenie grilla gazowego z takiego brudu jest użycie odkurzacza przeznaczonego do popiołu. Możesz to również zrobić rękami.

Kratki i metalowe elementy czyść bez… szorowania

Szorowanie kratek, na których smażysz, nie należy do przyjemności. Mamy na to sposób. Wystarczy napełnić zlew gorącą wodą i płynem do naczyń, a następnie pozwolić, aby kratki poleżały tam 20 minut. Niektóre ruszty grillowe będą zbyt duże, aby zmieścić się w zlewie. W takim przypadku umieść je w plastikowym pojemniku z gorącą wodą i mydłem. Jeśli od miesięcy zaniedbywałeś czyszczenie grilla gazowego, namocz ruszty i metalowe elementy na co najmniej 30 minut.

Babcine sposoby na tłusty grill

Do czyszczenia tych elementów grilla gazowego, które mają kontakt z tłuszczem, możesz używać również mieszanki naszych babć – octu oraz wody. To skuteczny sposób także na czyszczenie zewnętrznych elementów grilla, które również ulegają zabrudzeniu. Zewnętrzną część grilla czyść za pomocą silnego środka do czyszczenia kuchni. Możesz również zrobić pastę, mieszając sodę oczyszczoną i wodę. Taką mieszankę warto zostawić na grillu na 30 minut. Efekt? Gwarantowany!

Czyszczenie grilla gazowego nie musi być udręką. Jeśli wykorzystasz nasze wskazówki, cały proces powinien stać się stosunkowo szybki i prosty. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą Ci zadbać o stan Twojego grilla, to zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim między innymi specjalne szczotki i pokrowce, dzięki którym Twoja strefa barbecue długo będzie zachwycać doskonałym stanem.

Share :

Facebook
Twitter
Pinterest