Uwaga! Przed zakupem poprosimy o sprawdzenie dostępności towaru : 504 044 076 lub sklep@grillegazowe1.pl

Jaki gaz do grilla gazowego wybrać?

Jaki gaz do grilla gazowego wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób stojących przed wyborem tego typu urządzenia. Okazuje się bowiem, że coraz więcej Polaków wybiera właśnie grille gazowe zamiast tych węglowych. Mają one w końcu całkiem sporo zalet. Są tanie w utrzymaniu i oferują sporo możliwości.

Jaki gaz do grilla gazowego wybrać?

W zasadzie do wyboru jest tutaj propan lub mieszanka propanu z butanem. Czym różnią się te dwa rozwiązania? Jaki gaz do grilla gazowego warto wybrać?

Propan to gaz, który wrze w temperaturze -42 stopni Celsjusza. Świetnie sprawdza się więc zima i latem. Jego kaloryczność zapewnia wysoką wydajność, ale ten gaz przeznaczony jest jedynie do mniejszych urządzeń. W przypadku dużych grilli gazowych pobierających 1,5 kg gazu na godzinę raczej się nie sprawdzą.

Mieszanka propanu z butanem wrze z kolei w temperaturze -4 stopni Celsjusza. Dlatego zimą zużywa się szybciej. Wówczas spalany jest propan,  butan pozostaje natomiast na dnie butli. Jednak nie ma lepszego rozwiązania w przypadku dużych grilli gazowych. Dodatkowo mieszanka propan-butan jest tańsza niż sam propan. Takie butle zakupić można na niemal każdej stacji benzynowej.

Jakiej wielkości butlę wybrać do grilla gazowego?

Wiadomo już, jak gaz do grilla kupić. Jakiej wielkości powinna być jednak butla? Nie da się ukryć, że im jest ona większa, tym rzadziej trzeba ją wymieniać. Oczywiście na uwadze trzeba mieć także rodzaj posiadanego urządzenia. Do dużych grilli przeznaczony jest jedynie propan-butan. Jedynym minusem tej mieszanki jest wspomniane już grillowanie w okresie zimowym.

Warto zastanowić się, jak często grill gazowy będzie uruchamiany. Jeśli odbywać się to ma jedynie od czasu do czasu, a samo urządzenie nie jest duże, sprawdzi się niewielka butla gazowa. Jednak już zapaleni miłośnicy grillowania powinni wybrać większą butlę.

Gdzie zaopatrzyć się w butlę gazową?

Zdecydowana większość osób butle gazowe kupuje na stacjach benzynowych. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Tego typu produkty znaleźć można też w marketach budowlanych i większych supermarketach. Warto przy tym pamiętać, że butla z gazem do najlżejszych nie należy. Na zakupy najlepiej się więc wybrać samochodem.

Share :

Facebook
Twitter
Pinterest