Uwaga! Przed zakupem poprosimy o sprawdzenie dostępności towaru : 504 044 076 lub sklep@grillegazowe1.pl

Ziemniaki z grilla gazowego – zobacz, jak je przyrządzić!

Grillowane ziemniaki to jeden z najłatwiejszych i jednocześnie najbardziej lubianych przepisów. Podane jako główna potrawa z dodatkiem rozmaitych sosów oraz pieczywa czosnkowego lub w towarzystwie mięsa – w każdej postaci smakują wyśmienicie. Całość jest prostsza w przygotowaniu, a przy tym zdrowsza, gdy zrezygnujesz z powszechnego węglowego rozwiązania. Jak sporządzić ziemniaki z grilla gazowego? Zobacz, że to bardzo łatwe!

Ziemniaki z grilla gazowego – przekonaj się o prostocie przepisu!

Jak przygotować ziemniaki z grilla gazowego? Na początek rozgrzej ruszt przy wykorzystaniu maksymalnej mocy. W momencie, gdy temperatura będzie uzyskiwać wskazany poziom, czyli 250 stopni Celsjusza, naszykuj warzywa wedle preferowanego sposobu. Chyba że zrobiłeś już to wcześniej. Najprostszy z nich opiera się na podzieleniu ziemniaków na pół oraz ułożeniu na poszczególnych połówkach masła czosnkowego lub zwyczajnego.

Po osiągnięciu właściwej temperatury zmniejsz moc i ułóż smakołyki, poddając tym samym obróbce cieplnej na około 45 minut. W międzyczasie odwracaj je w celu równomiernego opieczenia. Gdy będą miękkie, nie pozostaje już nic innego, jak wyłożyć ziemniaki na talerz i po dodaniu ulubionego sosu, chociażby tzatziki, a także soli, delektować się potrawą.

Jak przyrządzić ziemniaki z grilla gazowego? Pamiętaj o właściwej metodzie grillowania

Przygotowując ziemniaki z grilla gazowego, należy pamiętać o wyborze prawidłowej metody. W przypadku warzyw doskonale sprawdza się wariant pośredni. To optymalne rozwiązanie dla potraw wymagających grillowania dłużej niż 30 minut. Umożliwia równomierne podgrzewanie dowolnej zawartości. Stosując je, warto uwzględnić natłuszczenie rusztu po uzyskaniu odpowiedniej temperatury. Zyskasz wówczas pewność, że ziemniaki nie przywrą do powierzchni.

 

Jak widać, przygotowanie ziemniaków z grilla gazowego to nic trudnego. Bardziej przydatne od kulinarnego profesjonalizmu jest dobre urządzenie do grillowania. Jeśli takowego poszukujesz, zachęcamy, aby zapoznać się z asortymentem naszego sklepu. Znajdziesz w nim rozmaite modele, które z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb.

Share :

Facebook
Twitter
Pinterest