Uwaga! Przed zakupem poprosimy o sprawdzenie dostępności towaru : 504 044 076 lub sklep@grillegazowe1.pl

Jaki grill gazowy wybrać? Podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę przy zakupie

Jeśli każdego roku z utęsknieniem czekasz na rozpoczęcie sezonu grillowego, z pewnością ucieszy Cię nasz wpis. Potrawy przyrządzane na grillu mają niepowtarzalny smak i aromat, nic więc dziwnego, że za nimi tęsknisz. Oferta sprzętu jest niezwykle szeroka, a wybór idealnego urządzenia nie jest wcale łatwy. Aby ułatwić Ci decyzję, podpowiadamy jaki grill gazowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Dlaczego warto zdecydować się na grill gazowy?

Przygotowywanie potraw na grillu gazowym ma bardzo dużo plusów. Na jego korzyść przemawia szybsze rozpalanie, łatwiejsze grillowanie i lepszy smak potraw. Decydując się na tego rodzaju sprzęt, zyskujesz znacznie więcej możliwości podczas przygotowywania potraw, a menu nie musi ograniczać się jedynie do kilku najprostszych dań.

Jak dopasować model grilla gazowego do swoich potrzeb?

CZĘSTOTLIWOŚĆ UŻYTKOWANIA

Zanim zdecydujesz się na konkretny model grilla gazowego, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka niezwykle istotnych pytań. Jeśli grilla wykorzystujesz od czasu do czasu i powolny proces przygotowywania potrawy nie przyprawia Cię o ból głowy, to nie musisz decydować się na urządzenie o znacznej mocy, z dużą ilością palników. Dla najbliższej rodziny i na małe przyjęcia w zupełności wystarczy Ci średniej wielkości grill gazowy.

Jednak, jeśli lubisz organizować duże imprezy w ogrodzie, a dodatkowo będziesz używać grilla kilka razy w tygodniu, to warto wtedy zainwestować w większy sprzęt, o znacznie większej mocy.

LICZBA OSÓB

Kolejną ważną kwestią jest ilość osób, dla jakiej planujesz przygotowywać swoje dania. Od tego zależy nie tylko wielkość rusztu, jaki powinieneś kupić, ale również rozmiar samego grilla gazowego.

MOBILNOŚĆ SPRZĘTU

Jeśli będziesz używać grilla gazowego jedynie w ogrodzie, to jego wielkość jest kwestią drugorzędną. Gdy planujesz zabierać go ze sobą na wyjazdy, wtedy warto wybrać sprzęt bardziej kompaktowych rozmiarów.

DODATKOWE FUNKCJE

Prawdziwym mistrzom grillowania polecamy sprzęt posiadający dodatkowe funkcje. Możesz wybrać grill gazowy z kuchenką boczną oraz z rożnem obrotowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla gazowego?

Wybierając grill gazowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

PIEKARNIK

Pokrywa grilla gazowego powinna być solidnie wykonana. Ściany zrobione z grubego tworzywa nie tylko ograniczą spadki temperatury, ale także zagwarantują Ci, że potrawy będą idealnie przyrządzone o każdej porze roku.

RUSZT

Tak samo, jak pokrywa, cały grill powinien być ciężki i porządnie wykonany, aby zapewnić Ci odpowiednią temperaturę grillowania. Najlepsze materiały to żeliwo lub stal szlachetna. Dodatkowo grill z takim rusztem posłuży Ci przez wiele lat.

AROMATYZERY

Jest to jedna z najistotniejszych części grilla. Dzięki nim potrawy zyskują swój charakterystyczny smak i aromat. Aromatyzery powinny być wykonane ze stali szlachetnej i zajmować całą powierzchnię pod rusztem.

PALNIKI

Od nich zależy moc Twojego grilla. Najlepiej, gdy są wykonane ze stali szlachetnej i posiadają otwory po obydwu stronach. Dobrze, by były objęte gwarancją.

Share :

Facebook
Twitter
Pinterest